WIWA

Przedsiębiorstwo

Poznaj naszą firmę

O firmie

Niezawodność i precyzja od ponad 60 lat: WIWA Wilhelm Wagner GmbH & Co. KG, założona w roku 1950, jest jednym z wiodących na świecie  twórców i producentów w branży jedno- i dwukomponentowych urządzeń do natryskiwania hydrodynamicznego farby “Airless” , tłoczenia materiałów, ekstruzji materiałów i systemów iniekcyjnych.

about-img

Spektrum zastosowań przyrządów i urządzeń WIWA sięga od prac lakierniczych i klejenia w budowie maszyn i pojazdów, po nanoszenie powłok wielkopowierzchniowych i grubowarstwowych w przemyśle morskim i offshore, w ochronie budowli, ochronie antykorozyjnej i pasywnej ochronie przeciwpożarowej.

Przy najwyższych wymaganiach jakościowych WIWA produkuje w miejscu, gdzie została założona, czyli w Lahnau w Niemczech, przyrządy i urządzenia do najróżniejszych zastosowań.

Technika WIWA sprawdza się przy dekoracyjnym i ochronnym powlekaniu powierzchni, jak również przy uszczelnianiu powierzchni w budowie tuneli i kanałów lub w przerabianiu dwu- i trzykomponentowych materiałów bardzo lepkich o konsystencji pasty stosowanych na stal i beton.

To rodzinne przedsiębiorstwo rozwija i produkuje swoje produkty wraz z ponad 135 wykwalifikowanymi współpracownikami w Niemczech.

Dystrybucja odbywa się poprzez należące do firmy oddziały w USA, w Chinach i Azji Środkowej, jak również poprzez doświadczonych dystrybutorów we wszystkich
częściach świata.

W ścisłej współpracy z tymi międzynarodowymi fachowcami WIWA opracowuje i wprowadza wiodące w branży rozwiązania specjalne.